„Rekonstrukcija buvo atlikta atsižvelgiant į istorinę parko svarbą, siekiant išlaikyti jo autentiškumą ir integruoti modernius sprendimus. Skaistakalnio parkas tapo ne tik gamtos prieglobsčiu, bet ir svarbia kultūrine ir socialine miesto erdve. Gera matyti, kad parkas atgijo ir tapo dar viena panevėžiečių mėgstama vieta, kur žmonės gali nevaržomai susiburti, bendrauti, leisti laiką estetiškoje aplinkoje – seniausiame miesto parke“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Atnaujinti infrastruktūros elementai, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, tilteliai, suoliukai, apšvietimo sistemos ne tik pagerino parko funkcionalumą, bet ir suteikė teritorijai šiuolaikiško žavesio. Poilsio zonos, vaikų žaidimų bei sporto aikštelės sukūrė jaukią ir patogią aplinką lankytojams bei šeimoms su vaikais.
Panevėžiečiams ir miesto svečiams įrengtos poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos: griliaus vietos, sporto aikštelės, atviros pievos renginiams ir piknikams, ramesnės vietos gamtos stebėjimui. Visame parke įrengtas rausvos spalvos judraus eismo takas, kuris skirtas dviračiams, paspirtukams ir riedučiams bei kitoms bemotorėms transporto priemonėms.
„Skaistakalnio parko gamtišką erdvę juosia Nevėžio upės vingis, kuris susitinka su parką tvenkiniais papildančiu Žagienio upeliu. Todėl šio projekto akcentas buvo atskleisti architektūrinį, gamtos grožį bei sustiprinti miesto bendruomenės ryšius. Pagrindinis parko atnaujinimo tikslas buvo puoselėjant miškingą parko charakterį pagerinti funkcionalumą, integruoti naujus elementus suteikiant parkui šiuolaikiško žavesio išryškinant atskiras parko zonas pabrėžiant Nevėžio upės ir tvenkinių krantines“, – atnaujinto parko idėją pristato Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Augustas Makrickas.
Atlikti didelės apimties rekonstrukcijos darbai leido išlaikyti parko natūralų grožį, teritorijoje pasodinti nauji medžiai ir krūmai, atnaujinti gėlynai, veja, įrengtos modernios amfiteatro ir scenos zonos. Todėl erdvės pritaikytos renginiams po atviru dangumi ir įvairiems susitikimams. Parko teritorijoje esantys vandens telkiniai išvalyti ir pritaikyti poilsiui bei rekreacijai, atverta Nevėžio pakrantė su priėjimais prie upės, o atnaujintas pėsčiųjų tiltas, pritaikytas ir žmonėms su negalia bei dviratininkams, apjungia abi Nevėžio puses patogiai sujungdamas miesto centrinę dalį su miesto rytine dalimi, įrengti kiti mažosios architektūros elementai. Centrinėje parko dalyje lankytojams duris atvėrė Pragiedrulių kūrybiškumo centras.
Skaistakalnio parko atnaujinimo darbai buvo suskirstyti etapais, teritorija sutvarkyta įgyvendinant kelis europinius projektus – „Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymas“ ir „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“.
Įgyvendinant projektą Skaistakalnio parko teritorijoje iš viso sutvarkytas 29,7 ha plotas.
Komentuoti